Consultant vânzări

Avem nevoie de un consultant de vânzări cu experiență, deschis să învețe lucruri noi alături de o echipă tânără și dinamică.

Căutăm o persoană entuziastă, cu foarte bune aptitudini de comunicare, care să ne ajute să oferim servicii excelente clienților noștri.

Responsabilități:

  • Contactarea potențialilor clienți (persoane juridice) în scopul prezentării, promovării și vânzării serviciilor companiei;
  • Urmărirea evolutiei clienților și follow up în scopul oferirii suportului necesar în activitatea și detectarea blocajelor de orice natură;
  • Transmiterea ofertelor via email și gestionarea solicitărilor primite;
  • Identificarea lead-urilor eligibile și online research conform instrucțiunilor de căutare stabilite.

Cerințe:

  • Studii medii/ superioare;
  • Experiență de minim un an în domenii care implică relația cu clientul (call center/serviciu de clienți/vânzări/account management);
  • Experiență minim un an în promovarea/vânzarea serviciilor/produselor, stabilire de întâlniri, lead generation, preluare comenzi;
  • Foarte bune skill-uri de comunicare;
  • Orientare catre rezultate, spirit proactiv, atitudine pozitivă;
  • Spirit de echipă;
  • Capacitatea de a învăța rapid;
  • Cunoștințe de operare PC: MS-Office și Internet.

Aplica pentru acest post

Ataseaza
5 + 4 =